Filmy
Bohové / Bogowie (2014)

Bohové / Bogowie (2014)
2018-02-09 18:30:36

Jazyk:
Krajina: Polsko
Doba trvania: 120 min
Rok: 2014
Režisér: Łukasz Palkowski
Herci: Tomasz Kot, Piotr Głowacki, Magdalena Czerwińska, Rafał Zawierucha, Arkadiusz Janiczek, Cezary Kosiński, Konrad Bugaj, Jan Englert, Kinga Preis, Zbigniew Zamachowski, Marian Opania, Władysław Kowalski, Ryszard Kotys, Sonia Bohosiewicz, Wojciech Solarz, Włodzimierz Adamski, Lech Łotocki, Michał Anioł, Leszek Piskorz, Karolina Piechota, Magdalena Lamparska, David L. Price, Adam Cywka, Marek Sawicki, Wojciech Żogała, Tomasz Zaród, Magdalena Wróbel, Magdalena Kaczmarek, Milena Suszyńska, Marian Zembala

Nesl v sobě nebe i peklo a touhu naplnit smělé sny přes nepřízeň totalitního režimu. Drama o vynikající osobnosti, slavném kardiochirurgovi, který se za nepříznivých okolností odvážil měnit panující zásady a zvyklosti v lékařství v době totality. Doktor Zbigniew Religa věří, že je možné zachraňovat lidské životy, ohrožené vážnými vadami a nemocemi srdce. Opouští slibně se rozvíjející lékařskou kariéru ve Varšavě, aby se chopil příležitosti a založil kardiochirurgickou kliniku v hornickém městě Zabrzehu. Naráží přitom na nedostatek financí, odpor starších kolegů i dosavadní hranice znalostí svého oboru. Nevzdává se! V 80. letech minulého století uskuteční první transplantaci srdce v Polsku... Forma thrilleru, zdánlivě nevhodného žánru pro samotné téma, umožnila režisérovi Lukaszovi Palkowskému ukázat složitou a rozporuplnou postavu hlavního hrdiny, kterou svým pojetím hereckého ztvárnění působivě naplnil Tomasz Kot.

Bohové / Bogowie (2014)

© TV zdarma 2015
Powered by DKSOFT.SK
Žiadny z uvedených video súborov, streamov a pod. sa nenachádza na tomto webe. Naše stránky iba odkazujú na stránky a servery tretích strán. Týmto spôsobom neporušujeme autorské práva a nenesieme žiadnu zodpovednosť za nelegálny obsah.