Filmy
Idealista / Idealisten (2015)

Idealista / Idealisten (2015)
2017-05-02 22:38:26

Jazyk: ( titulky)
Krajina: Dánsko
Doba trvania: 114 min
Rok: 2015
Režisér: Christina Rosendahl
Herci: Peter Plaugborg, Søren Malling, Arly Jover, Thomas Bo Larsen, Jens Albinus, Henrik Birch, Filippa Suenson, Claus Bue, Marijana Jankovic, Michael Moritzen, Mikkel Vadsholt, Barbara Barnes, Larry Jack Dotson, Grant James, Tim Ahern, Fadime Turan, Hanne Hedelund, Ole Dupont, Hans Henrik Clemensen, Niels Ellegaard, Tammi Øst

V roce 1968 došlo poblíž dánské základny v Thule v Grónsku ke zřícení amerického bombardéru, který na palubě nesl čtyři jaderné bomby a došlo tak ke kontaminaci okolí. Následná operace měla zabránit následnému rozšíření jaderného odpadu. Teprve v 90. letech se však v souvislosti s touto kauzou ukázalo, že dánská vláda dala svolení k uložení jaderných zbraní v Grónsku i navzdory předchozí úmluvě o zákazu jaderných zbraní na svém území. Jediný novinář se odvážil rozvířit staré vody a přišel tak k nelibosti politické moci na stopu celé konspiraci.

Idealista / Idealisten (2015)

© TV zdarma 2015
Powered by DKSOFT.SK
Žiadny z uvedených video súborov, streamov a pod. sa nenachádza na tomto webe. Naše stránky iba odkazujú na stránky a servery tretích strán. Týmto spôsobom neporušujeme autorské práva a nenesieme žiadnu zodpovednosť za nelegálny obsah.